BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
Produkcja i Sprzedaż Zniczy "AS-PAR"
Andrzej Skrudlik
Wiosenna 3
43-354 Czaniec
Telefon033 810 95 96
Fax033 810 95 96
Telefon komórkowy606 930 195
E-mailas-par@o2.pl
WWWwww.agrinpol.pl/as_par
< kliknij w mapę >
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaPozarolnicza działalność gospodarcza polega na produkcji zniczy, lampionów i wkładów parafinowych wymiennych.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarczaDziałalność gospodarcza prowadzona jest od maja 1982 roku.
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoJestem rolnikiem, jednak gospodarstwo rolne (w szczególności prowadzona hodowla nutrii) przestała być opłacalna, dlatego też postanowiłem otworzyć własną firmę.
W Spółdzielni Inwalidów w województwie małopolskim podpatrzyłem produkcję zniczy, spodobało mi się to i zdecydowałem rozpocząć produkcję o takim profilu. Początkowo wytwarzałem znicze gipsowe, które wówczas były modne. To umożliwiło mi osiągnięcie pierwszych zysków, a następnie poszerzenie asortymentu.
Na samym początku produkcja odbywała się w zaadaptowanej stodole. W kolejnej fazie rozwojowej wybudowałem osobny budynek o powierzchni 200 m². W obecnej chwili mam bardzo szeroką ofertę wyrobów (80 wzorów zniczy, lampionów i wkładów). By zaspokoić oczekiwania wszystkich klientów kupiliśmy dwie prasy i inne urządzenia pomocnicze oraz samochód.
Jakie produkty lub usługi są oferowaneOferuję:
- Znicze (80 wzorów)
- Lampiony
- Wkłady i wypraski parafinowe
Do kogo skierowana jest oferta firmyOferta skierowana jest do:
- Klienta indywidualnego
- Hurtowników
- Giełd kwiatowych
Zasięg geograficzny działalnościFirma działa na rynku lokalnym i wojewódzkim (na terenie Śląska i Małopolski). Nasze produkty sprzedawane są również w innych krajach, w Wielkiej Brytanii oraz – sporadycznie – w Finlandii.
Klientów pozyskujemy poprzez ogłoszenia w książkach branżowych i telefonicznych. Dobrą reklamę stanowią również rekomendacje stałych klientów, którzy polecają nasze wyroby. Poza tym, postawiliśmy tablice informacyjne przy drogach głównych i dojazdowych dzięki którym łatwo do nas trafić.
Dodatkowa informacja o prowadzonej działalnościGłównym celem firmy jest spełnienie oczekiwań odbiorcy. Nasze wyroby cechuje wysoka jakość, gdyż wytwarzane są z najlepszych materiałów. Pierwsze partie wykonywane na nowym surowcu są testowane, co gwarantuje zawsze uzyskanie najwyższej jakości.
Produkty charakteryzują się oryginalnością wzorów i pomysłów, a napisy oraz ozdoby kwiatowe są zawsze wyjątkowe i niepowtarzalne.
Nasze znicze i lampiony oraz wkłady zawierają informacje o nazwie firmy i dane kontaktowe (jest to dodatkowa reklama) oraz kod kreskowy (duże sklepy chętnie kupują nasze produkty, ponieważ kody ułatwiają sprzedaż detaliczną). Firma oferuje dowóz towaru do odbiorcy lub bezpośredni odbiór wyrobów w zakładzie.
Czy na początku korzystano z zewnętrznego wsparcia finansowegoTak – sporadyczna pomoc ze strony rodziny.
Największe problemy w prowadzeniu działalności (3 najważniejsze)- Zawiłości biurokratyczne
- Nieterminowo regulowane płatności
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćPrężnie współpracujemy z dotychczasowymi odbiorcami, jednocześnie dbam o nawiązywanie nowych kontaktów z solidnymi partnerami handlowymi. W przyszłości planujemy zwiększyć współpracę z zagranicznymi odbiorcami. Pilnie obserwujemy tendencje na rynku i poszukujemy nowych wzorów oraz rozwiązań.
Orientacyjna skala prowadzonej działalnościFirmę prowadzę z żoną. Pomagają nam córka i syn. Przy większych zamówieniach zatrudniam pracownika.
Ogólny opis gospodarstwa rolnego, jeżeli przedsiębiorca je nadal prowadziProwadzę gospodarstwo rolne o powierzchni 3,4 ha. Uprawiam wiklinę koszykarską, zboże, ziemniaki. Hodujemy króliki i kury. Uprawiam też ogród warzywny i niewielką ilość krzewów owocowych.
Czy prowadzący działalność poszukuje partnerów gospodarczych?Dystrybutorów, Odbiorców/hurtowników,
kategoria działalności (statystyczna)Produkcja, Handel, Usługi,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: śląskie, Powiat: bielski, Gmina: Porąbka,
Rodzaj prowadzonej działalnościprodukcja (ogólnie), handel (ogólnie),
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2015 by Fundusz Współpracy >