BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
Stadnina Koni Sportowych "Jeżów"
Mirosław i Krystyna   Kaczor
Jeżów 1
97-371 Wola Krzysztoporska
Telefon
Telefon komórkowy0503 077 280
E-mail
WWWwww.agrinpol.pl/jezow_konie_sportowe
< kliknij w mapę >
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaObok własnej hodowli koni sportowych, stadnina oferuje możliwość umieszczenia konia w stajni i zapewnia trening sportowy dla konia i jeźdźca o każdej porze roku - posiada krytą ujeżdżalnię. Zapewnia udział koni w zawodach sportowych, posiada własny pojazd do transportu koni. Dodatkowo prowadzi się okazyjnie działalność turystyczną - przyjmuje się właścicieli koni i jeźdźców w pokojach gościnnych. W pobliżu stadniny znajduje się niewielka wioska oraz pola i lasy. Na terenie gospodarstwa znajduje się malowniczy zabytkowy park i stawy. Otoczenie sprzyja konnym przejażdżkom. Dogodny dojazd od trasy Warszawa – Katowice. Przedsiębiorcy utrzymują się także z prowadzenia żwirowni kilkanaście kilometrów od gospodarstwa, z której dochody na razie dofinansowują działalność stadniny i gospodarstwa.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarczaDziałalność agroturystyczna prowadzona jest od 2000 roku.
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoŹródłem pomysłu były własne zainteresowania w dziedzinie hodowli konia sportowego. Hodowla wymaga zapewnienia treningu koni i jeźdźców, udziału w zawodach. Stadnina przyciąga wielu miłośników koni i amatorów hippiki. Wielu z nich nie chce prowadzić własnej stajni. Dla nich poszerzono własne możliwości, aby udostępnić usługi posiadaczom koni i osobom zainteresowanym uprawianiem sportu jeździeckiego.
Jakie produkty lub usługi są oferowaneHotel dla koni, sportowy trening koni i jeźdźców, udostępnianie treningu koni i jeźdźców na odkrytej i krytej ujeżdżalni, udział koni w zawodach (skoki, ujeżdżanie, WKKW).
Pokoje gościnne dla zawodników i właścicieli koni.
Nauka jazdy konnej.
Jazdy konne dla zaawansowanych.
Do kogo skierowana jest oferta firmyDo właścicieli koni sportowych i rekreacyjnych, nie prowadzących własnej stajni.
Do osób zainteresowanych uprawianiem sportu jeździeckiego, młodzieży, dorosłych, początkujących i zaawansowanych jeźdźców.
Zasięg geograficzny działalnościKlienci korzystający z hotelu dla koni i jazdy konnej zainteresowani są częstymi odwiedzinami w stadninie, dlatego większość mieszka w regionie łódzkim, ewentualnie przebywa często na terenie regionu. Osoby zainteresowane wynikami koni sportowych i hodowlą docierają z terenu kraju i zagranicy.
Dodatkowa informacja o prowadzonej działalnościStadnina wyraźnie dba o zachowanie sportowego profilu i poziomu. Usługi są skierowane dla osób zajmujących się sportem jeździeckim, zainteresowanych udziałem w zawodach, treningiem koni, osiąganiem rezultatów sportowych. Mile widziani są również goście utrzymujący konie rekreacyjne, korzystający z jazd na własnym koniu przebywającym w stadninie na warunkach hotelu. Pokoje gościnne dostępne są dla tych osób, nie jest prowadzona agroturystyka pobytowa o charakterze ogólnym.
Czy na początku korzystano z zewnętrznego wsparcia finansowegoNie
Największe problemy w prowadzeniu działalności (3 najważniejsze)Działalność wymaga ciągłego inwestowania.
Trudności w pozyskaniu odpowiedzialnych pracowników z kompetencjami w dziedzinie sportu jeździeckiego.
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćDalsze podnoszenie poziomu stadniny, w tym podnoszenie standardu usług. Utrzymanie profilu sportowego i osiąganie lepszych rezultatów sportowych. 
Orientacyjna skala prowadzonej działalności Usługi stanowią niewielki procent działalności polegającej na własnej hodowli konia sportowego. Stadnina zatrudnia kilka osób i skupia grono hobbystów.
Ogólny opis gospodarstwa rolnego, jeżeli przedsiębiorca je nadal prowadziGospodarstwo o powierzchni ok.40 ha nastawione na produkcję paszy na użytek stadniny i zapewniające pastwiska dla koni.
Czy prowadzący działalność poszukuje partnerów gospodarczych?Prowadzących taką samą działalność,
kategoria działalności (statystyczna)Usługi,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: łódzkie, Powiat: piotrkowski, Gmina: Wola Krzysztoporska,
Rodzaj prowadzonej działalnościkonie,
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >