BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
Kurpiowska twórczość ludowa; wycinanki, hafty, tkactwo, kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne
Halina Pajka
Kadzidło Ul. Kościuszki 41 b
07-420 Kadzidło
Telefon029-7618-839
E-mail
WWWwww.agrinpol.pl/kurpianeczkazkurpi
< kliknij w mapę >
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaDziałalność polega na szeroko pojętym wytwórstwie ludowym. Wszystkie produkty wytwarzane są ręcznie w oparciu o tradycyjne motywy kurpiowskie. Oferta twórczyni jest bardzo szeroka, począwszy od wycinanek, poprzez wyrób kwiatów z bibuły po haft oraz tkactwo.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarczaOd około 40 lat.
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoGłównym motywem do podjęcia działalności była silna, przekazywana z pokolenia na pokolenie, tradycja rodzinna. W wieku siedmiu lat twórczyni potrafiła już wycinać proste wzory z papieru, oczywiście w oparciu o wskazówki mamy i zgodnie z kurpiowską tradycją. Z biegiem czasu i w miarę nabywania nowych umiejętności p. Halina zaczęła wytwarzać coraz bardziej urozmaicone i ciekawsze dzieła, które zaczęły cieszyć się zainteresowaniem.
Jakie produkty lub usługi są oferowane- wycinanki (leluje, gwiazdy, koguty itp.).
- kwiaty z bibuły (pojedyncze, bukiety, palmy wielkanocne) w wielu wzorach i kolorach.
- hafty (serwetki, obrusy itp.).
- wyroby tkackie
- kierce z grochu fasoli i bibuły
- organizowanie pokazów twórczości ludowej
Do kogo skierowana jest oferta firmyOferta skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym, oraz dorosłych odbiorców - słowem do wszystkich tych, którzy lubią sztukę ludową i dla których tradycyjna twórczość kurpiowska jest ciekawa.
Zasięg geograficzny działalnościZasięg jest działalności jest bardzo rozległy, gdyż kontakty zdobyte na licznych kiermaszach i pokazach twórczości kurpiowskiej zarówno w kraju jak i za granicą owocują zamówieniami nawet z tak odległych krajów jak Meksyk, USA, czy Kamerun, choć najliczniejszą grupę odbiorców stanowią odbiorcy polscy.
Dodatkowa informacja o prowadzonej działalnościWszystkie dzieła wykonywane są według wielowiekowej tradycji o w oparciu o ludowe motywy kurpiowskie. Wszystkie są wytwarzane ręcznie, co stanowi o ich niepowtarzalności.
Czy na początku korzystano z zewnętrznego wsparcia finansowegoNie
Największe problemy w prowadzeniu działalności (3 najważniejsze)Brak środków finansowych na rozwój własny jest największym problemem., Prócz tego brak jest większych barier - kultura kurpiowska cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćMimo wzrostu zainteresowania kulturą kurpiowską popyt na produkty nie jest zadowalający. Nadzieją są wnuki, które wykazują zainteresowanie twórczością ludową.
Orientacyjna skala prowadzonej działalnościSkala działalności jest niewielka, z uwagi na jej twórczy charakter. Wszystkie przedmioty są unikatowe i bardzo pracochłonne, co ogranicza skalę ich wytwarzania.
Ogólny opis gospodarstwa rolnego, jeżeli przedsiębiorca je nadal prowadziRodzinne gospodarstwo rolne przejął brat.
Czy prowadzący działalność poszukuje partnerów gospodarczych?Nie poszukuję,
kategoria działalności (statystyczna)Produkcja,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: mazowieckie, Powiat: ostrołęcki, Gmina: Kadzidło,
Rodzaj prowadzonej działalnościludowa twórczość artystyczna, rzemiosło, rzemiosło tradycyjne,
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >