BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
Firma Handlowo-Usługowa
Anna Chodakowska
Ratno Dolne 24
57-420 Radków
Telefon/074/ 87 12 014
Fax074/ 87 12 014
E-mailannachodakowska@wp.pl
WWWwww.maszynyrolnicze.pl
www.agrinpol.pl/maszynyrolnicze
< kliknij w mapę >
Hasłowy opis działalnościSprzedaż używanych maszyn, urządzeń, ciągników rolniczych, pojazdów mechanicznych.
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaPozarolnicza działalność gospodarcza polega na sprzedaży używanych maszyn, ciągników rolniczych sprowadzanych z Czech. Dodatkowo właścicielka prowadzi sklep z pamiątkami w sąsiedniej miejscowości.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarczaPozarolnicza działalność gospodarcza  prowadzona jest od 1992 roku.
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoWłaściciele przejęli po rodzicach gospodarstwo rolne. Chcieli zakupić nowy sprzęt, nowe maszyny do gospodarstwa. Gospodarze nie dysponowali dużym kapitałem, więc postanowili sprowadzić z Czech używane maszyny, które były jeszcze w dobrym stanie i o wiele tańsze niż w Polsce. Widząc zainteresowanie okolicznych rolników takimi maszynami postanowili sprowadzać używany sprzęt rolniczy na większa skalę.
Ponadto pani Anna postanowiła założyć w sąsiedniej miejscowości, w Wambierzycach sklep z pamiątkami.. Pomysł na założenie sklepu wziął się z potrzeb rynku, bowiem Wambierzyce nazywane są „Dolnośląską Jerozolimą”, przyjeżdża dużo turystów, pielgrzymów, którzy chętnie kupują pamiątki z pobytu w tej okolicy.
Jakie produkty lub usługi są oferowaneWłaścicielka sprowadza używane maszyny, urządzenia rolnicze z Czech, a w szczególności ciągniki  (ZETOR), kombajny
W sklepie właścicielka sprzedaje różnego rodzaju pamiątki, dodatkowo chemię gospodarczą i kosmetyki. Ponadto w sklepie można zaopatrzyć się w kwiaty: cięte, doniczkowe oraz sztuczne bukiety i wiązanki.
Do kogo skierowana jest oferta firmyOferta przedsiębiorstwa handlującego maszynami skierowana jest do rolników, klientów indywidualnych.
Oferta sklepu skierowana jest przede wszystkim do turystów przyjeżdżających do Wambierzyc oraz do  mieszkańców miejscowości.
Zasięg geograficzny działalnościFirma  pani Chodakowskiej prowadzi działalność  na terenie całej Polski.
Dodatkowa informacja o prowadzonej działalnościSprowadzane maszyny, urządzenia rolnicze są dobrej jakości, nie mają wygórowanej ceny. Sprzęt jest sprowadzany na indywidualne zamówienia klientów. Mąż pani Anny prowadzi doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu dla danego gospodarstwa.
Sklep z pamiątkami  w sąsiedniej miejscowości jest bardzo ładnie i estetycznie urządzony. Pani Anna dba, aby zawsze był duży wybór towarów. Sklep prowadzony jest w systemie jednozmianowym.
Czy na początku korzystano z zewnętrznego wsparcia finansowegoNa uruchomienie firmy właściciele skorzystali z kredytu preferencyjnego i obrotowego z banku.
Największe problemy w prowadzeniu działalności (3 najważniejsze)Obecnie właścicielka obserwuje zastój w sprzedaży traktorów.
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćPani Anna chciałaby zająć się sprzedażą nowego sprzętu rolniczego, a także podpisać umowę z bankiem na kredytowanie zakupionego sprzętu rolniczego przez rolników w formie leasingu. Rolnicy stawaliby się właścicielami sprzętu po zapłaceniu ostatniej raty kredytu.
Orientacyjna skala prowadzonej działalnościW przedsiębiorstwie zatrudniony jest jeden pracownik.
Ogólny opis gospodarstwa rolnego, jeżeli przedsiębiorca je nadal prowadziObszar gospodarstwa rolnego wynosi 40 ha. Gospodarstwo nastawione jest wyłącznie na produkcję zbożową. Uprawia się rzepak, jęczmień, żyto.
Czy prowadzący działalność poszukuje partnerów gospodarczych?Odbiorców/hurtowników,
kategoria działalności (statystyczna)Handel,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: dolnośląskie, Powiat: kłodzki, Gmina: Radków,
Rodzaj prowadzonej działalnościhandel (ogólnie),
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2015 by Fundusz Współpracy >