BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
Rzeźbiarstwo w drewnie
Czesław Szczęch
Aleja Odrodzenia 1C
22-230 Wola Uhruska
Telefon(082) 5915076
E-mail
WWWwww.agrinpol.pl/rzezba
< kliknij w mapę >
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaPraca odbywa się w pracowni znajdującej się w  Urzędzie Gminy, który promuje także wykonywane wyroby – urządzając wystawę w korytarzach budynku.. Wstęp do pracowni mają wszyscy zainteresowani,  gdzie mogą poznać tajniki rzeźbiarstwa oraz obejrzeć i nabyć prace artysty. Jest to jedyny rzeźbiarz w tym regionie.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarczaSporadycznie od lat dziecięcych, a na szeroką skalę od 1981 roku.
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoTego typu wyroby rzeźbiarz widywał np. w cepeliach wówczas pojawiła się myśl, że sam może spróbować to robić ładniej. Rozpoczął więc pracę związaną z rzeźbiarstwem w Krakowie, gdzie wyroby były natychmiast wykupywane przez ludzi. Potem były wyjazdy po Polsce na różnego rodzaju plenery twórczości artystycznej – po kilka miesięcy poza domem – 30-40 zaproszeń w całej Polsce.
Jakie produkty lub usługi są oferowaneSzeroki zakres tematyczny twórczości.
Najbardziej popularna jest rzeźba sakralna, ale poza tym twórca rzeźbi postacie ludzkie, sceny historyczne, szopki Bożonarodzeniowe nawiązujące do historii i obrony wiary w narodzie polskim.
Do kogo skierowana jest oferta firmyKażdy zainteresowany bądź na miejscu, gdyż jest to miejscowość agroturystyczna, bądź na różnego rodzaju plenerach, festiwalach twórczości.
Zasięg geograficzny działalnościObszar całej Polski, a także wiele krajów na świecie.
Dodatkowa informacja o prowadzonej działalnościTwórca jest założycielem zespołu organizacji imprez Kresy ’92 – impreza cykliczna trwająca rok rocznie do dnia dzisiejszego. Twórca jest członkiem Narodowego Stowarzyszenia Rzeźbiarzy w Drewnie w Sinsinah w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych.
Czy na początku korzystano z zewnętrznego wsparcia finansowegoNie
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćW niedalekiej przyszłości planowane jest upamiętnianie działalności kilkuset twórców z kraju i z zagranicy podczas wykonywania ołtarza  Jana Pawła II, poszukiwanie artystów w różnych miejscach  Polski, którzy będą wykonywać kopie (mini) ołtarzy papieskich z różnych miast Polski i świata – będzie ok. 400 ołtarzy (pod ołtarzem wykonywana cegiełka z informacją o wykonawcy).
Orientacyjna skala prowadzonej działalnościOkoło 50 rzeźb różnego rodzaju rocznie.
Ogólny opis gospodarstwa rolnego, jeżeli przedsiębiorca je nadal prowadziGospodarz posiada jedynie 0,5 ha produkcja wykorzystywana jest na własne potrzeby. Na wsi mieszkał od zawsze, tutaj się urodził i wychował. Dlatego też to na wsi prowadzi swoją pracownię.
Czy prowadzący działalność poszukuje partnerów gospodarczych?Nie poszukuję,
kategoria działalności (statystyczna)Produkcja, Handel,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: lubelskie, Powiat: włodawski, Gmina: Wola Uhruska,
Rodzaj prowadzonej działalnościrzemiosło, rzemiosło tradycyjne i ludowa twórczość artystyczna,
Uwagi, obserwacje lub komentarze ankieteraTwórczość ludowa może być bardzo atrakcyjnym źródłem dochodu. Większość pracowni jeśli nie przynosi dochodu, to tylko ze względu na małe zaangażowanie i traktowanie tego typu działalności jako hobby i sposobu na spędzenie wolnego czasu a nie jako firmy. Przy większym zaangażowaniu taka działalność może przynieść dochód wystarczający do utrzymania rodziny.
Twórcy ludowi są zarejestrowani w różnego rodzaju stowarzyszeniach w ramach których sprzedają swoje produkty – stąd brak dokumentacji sprzedaży.
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >