BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
Wyroby z drewna i korzenia. Ozdoby.
Tadeusz Glinkowski
ul. Buchalińska 9
63 - 220 Kotlin
Telefon(0 62) 740 68 15
E-mail
WWWwww.agrinpol.pl/wyroby_z_korzenia
< kliknij w mapę >
Hasłowy opis działalnościWyroby ozdobne i użytkowe z drewna i korzenia
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaPan Glinkowski zajmuje się produkcją i handlem wyrobami z drewna i korzenia oraz dewocjonaliami.
 
Wszystkie produkty wytwarzane są ręcznie – jest to rękodzieło artystyczne, według własnego projektu.
 
Najbardziej charakterystyczną i unikalną cechą produktów pana Glinkowskiego jest surowiec, z którego zostały one wytworzone. Surowcem tym są odpady pozostające w lesie, które, jeśli nie zostaną wywiezione, zamieniają się w próchnicę. Są to powyginane gałęzie, korzenie drzew i drzewka karłowate. Materiał ten nie jest wykorzystywany jako źródło opału, ponieważ jego nietypowy kształt nie pozwala na jednorazowe załadowanie dużej ilości surowca, stąd jego załadunek i transport jest nieopłacalny. Surowiec jest więc ekologiczny i w 100% naturalny, a przy okazji bardzo tani – wielokrotnie leśnicy dzwonią do pana Glinkowskiego z prośbą, aby wziął materiał na swoje wyroby za darmo lub odsprzedają go za bardzo niską cenę.
Do produkcji swoich wyrobów pan Glinkowski wykorzystuje głównie korzenie i drewno akacji oraz korzenie sosny.
 
Zainteresowanie wyrobami jest tak duże, że producent juz nie nadąża z zamówieniami. Jego pracy towarzyszy ogromne zainteresowanie mediów, które zapewniają mu darmową produkcję. Często warsztat pana Glinkowskiego odwiedzają osoby zainteresowane techniką produkcji oraz rozpoczęciem podobnej działalności w innym regionie Polski.
Producent nawiązał też współpracę z lokalnymi sanktuariami, np. Sanktuarium w Licheniu, które jest głównym odbiorcą dewocjonaliów, sklepami, hurtowniami i innymi pośrednikami, lecz większość swoich stałych klientów poznaje na wystawach i pokazach.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarczaOd 1996 roku
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoWszystko zaczęło się od przywiezionej z lasu pięknej gałęzi – miała ona tak ciekawy kształt, że pan Glinkowski nie mógł zdecydować się na jej spalenie. Z tej właśnie gałęzi powstał piękny kwietnik, który znalazł klienta w kilka godzin po tym, jak został wystawiony przed domem (nie do sprzedaży). Tak narodził się pomysł wykorzystywania ciekawych form stworzonych przez naturę. Pojawiły się kolejne projekty, kwietniki i świeczniki, na których bez żadnych trudności znajdowano kupców.
Jakie produkty lub usługi są oferowaneW ofercie pana Glinkowskiego znajdują się obecnie 33 pozycje produkcyjne. Są to:
- dewocjonalia: krzyże, kapliczki ludowe, groty,
- kwietniki,
- świeczniki,
- półki, stojaki i inne elementy dekoracyjne na specjalne zamówienia,
- szopki bożonarodzeniowe oraz stroiki okolicznościowe.

Wszystkie wyroby wykonane są z materiału ekologicznego, jakim są pozostałe po wyrębie lasu gałęzie i drewno.
Do kogo skierowana jest oferta firmyOferta skierowana jest do klientów indywidualnych: na wystawach i pokazach rękodzieła artystycznego, do hurtowni i sklepów z dewocjonaliami, zwłaszcza w pobliżu dużych sanktuariów, hurtowni pamiątek i upominków.
Zasięg geograficzny działalnościRynek krajowy, choć wiele wyrobów eksportowanych jest za granicę: na Słowację, Węgry, Ukrainę i Litwę. Wiele wyrobów, za pośrednictwem misjonarzy wyjeżdżających z Polski np. do Kamerunu i innych państw afrykańskich.
Czy na początku korzystano z zewnętrznego wsparcia finansowegoKorzystano wyłącznie z własnych środków finansowych – ze względu na specyfikę produkcji kredyt wydawał się właścicielowi zbyt ryzykowny.
Największe problemy w prowadzeniu działalności (3 najważniejsze)– trudności z nazwaniem zawodu i jednoznacznego określenia działalności
– pozyskanie materiału przez cały rok oraz konieczność jego szybkiej obróbki, z powodu trudności z magazynowaniem
– nieuczciwi klienci
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćW planach na przyszłość znajduje się:
– rozbudowa firmy i postawienie „warsztatu z prawdziwego zdarzenia”
– zatrudnienie pracowników
Orientacyjna skala prowadzonej działalnościNa razie producent wszystkie wyroby wytwarza sam, nie zatrudnia pracowników. Na pracę poświęca kilkanaście godzin dziennie.
Ogólny opis gospodarstwa rolnego, jeżeli przedsiębiorca je nadal prowadziPan Glinkowski pochodzi z gospodarstwa – wychował się na nim. Ma jednak kilku braci i to oni przejęli gospodarstwo po rodzicach. Konieczne okazało się znalezienie innego źródła utrzymania dla rodziny, przy braku wykształcenia i kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy. Pan Glinkowski sam stworzył swoje miejsce pracy. W najbliższej przyszłości producent przejmie gospodarstwo rolne po teściach, zamierza jednak utrzymać, a nawet rozszerzyć działalność związana z wyrobami z drewna i korzenia.
Czy prowadzący działalność poszukuje partnerów gospodarczych?Prowadzących taką samą działalność, Dostawców, Odbiorców/hurtowników, Podwykonawców, Dystrybutorów,
kategoria działalności (statystyczna)Produkcja, Handel,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: wielkopolskie, Powiat: jarociński, Gmina: Kotlin,
Rodzaj prowadzonej działalnościhandel (ogólnie), produkcja i usługi drzewne, rzemiosło, rzemiosło tradycyjne i ludowa twórczość artystyczna,
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >