BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
Wyroby ze Słomy, Siana i Wikliny
Magdalena Nowak
Morakowo 2
62-130 Gołańcz
Telefon(067) 2615304
E-mail
WWWwww.agrinpol.pl/wyroby_ze_slomy_golancz
< kliknij w mapę >
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaWłaścicielka posiada 34,0 ha UR.Zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą.Głównym kierunkiem produkcji zwierzęcej jest utrzymywanie 12 sztuk macior i odchów prosiąt.Działalność gospodarcza polega na wytwarzaniu wyrobów ze słomy, siana i wikliny.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarcza1998
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoW gospodarstwie znajdowały się łąki.Pozyskane siano nie było wykorzystywane w produkcji zwierzęcej, ze względu na brak bydła mlecznego i opasowego.Cena siana na wolnym rynku była zbyt niska, by opłacało się je sprzedawać.Pomysł na inne wykorzystanie siana zrodził się w trakcie czytania bajek małej córce.Inspiracją były obrazki i ilustracje.
Niska opłacalność produkcji rolnej oraz chęć poprawy poziomu życia rodziny były powodem podjęcia dodatkowej działalności gospodarczej.
Dodatkowa informacja o prowadzonej działalnościRolniczka wykonuje następujące wyroby: koguty, kurki, koniki, zajączki, koszyczki, drzewka ozdobne, kompozycje świąteczne.Sama wymyśla różne wzory.Aktualnie posiada ich około 70.Wyroby wykonuje ręcznie, wykorzystując siano, słomę, drewno, nici, sznurek, suche kwiaty.Rękodzieła te sprzedawane są z powodzeniem na terenie całego kraju.
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćRolniczka zadowolona jest z dodatkowego dochodu.Obecnie wyroby "naturalne" cieszą się dużym zainteresowaniem.Najbliższe plany to powiększenie firmy oraz zatrudnienie sąsiadek będących w trudnej sytuacji finansowej.
kategoria działalności (statystyczna)Produkcja,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: wielkopolskie, Powiat: wągrowiecki,
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >