BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
AGROTURYSTYKA WYNAJEM POKOI 
Zygmunt Dramiński
Szkotowo 20
13-125 Szkotowo
Telefon
Telefon komórkowy0608 691 039
E-mail
WWWwww.agrinpol.pl/zyga
< kliknij w mapę >
Krótki opis - na czym polega prowadzona działalność pozarolniczaPrzedsiębiorca prowadzi działalność polegającą na wynajmowaniu pokoi (5 pokoi sypialnych; miejsce dla 20 osób). Do dyspozycji klientów jest także kuchnia oraz pole namiotowe. W razie potrzeby przedsiębiorca sam zapewnia wyżywienie.
Od kiedy prowadzona jest pozarolnicza działalność gospodarcza2000
Skąd wziął się pomysł lub krótka historia jak to się zaczęłoPrzedsiębiorca pracował w Szkotowie jako magazynier w GS. Z czasem kupił działkę nie myśląc o zakładaniu własnej działalności. Na działce o powierzchni 22 ha wybudował dom, który początkowo miał być mały, jednak przedsiębiorca ciągle go powiększał i budynek rozrastał się z roku na rok. Parę lat temu zaczęli przyjeżdżać pierwsi turyści, głównie z Warszawy, którzy zaczęli wykupywać działki nad jeziorem. Właśnie wtedy przedsiębiorca postanowił otworzyć własną działalność by móc zapraszać turystów do siebie.
Jakie produkty lub usługi są oferowanePrzedsiębiorca oferuje usługi agroturystyczne.
Do kogo skierowana jest oferta firmyOferta skierowana jest do każdego.
Zasięg geograficzny działalnościCały kraj.
Dodatkowa informacja o prowadzonej działalnościDodatkową ofertą jest to, że przedsiębiorca posiada także do dyspozycji sprzęt turystyczny: 1 łódź, 1 ponton, 1 rower wodny. Bardzo ważna jest też panująca tam atmosfera: gospodarstwo znajduje się z dala od aglomeracji, odległość do najbliższego jeziora wynosi 60 m, wokół są przepiękne lasy. Najbliższe miasta to Nidzica, Działdowo, Olsztynek, Olsztyn.
Czy na początku korzystano z zewnętrznego wsparcia finansowegoNa początku korzystano z własnych środków oraz kredytu bankowego.
Największe problemy w prowadzeniu działalności (3 najważniejsze)Problemem jest brak funduszy na inwestycje, przedsiębiorca bardzo chce podnieść standard prowadzonej działalności.
Ocena obecnej sytuacji lub plany na przyszłośćPrzedsiębiorca planuje dalszy rozwój swojej działalności: lepsze wyposażenie pokoi, miejsce na większą liczbę osób, adaptacja kolejnych pomieszczeń, organizowanie szkoleń, konferencji oraz imprez dla gości.
Orientacyjna skala prowadzonej działalnościPrzedsiębiorca nie zatrudnia nikogo z poza rodziny.
Ogólny opis gospodarstwa rolnego, jeżeli przedsiębiorca je nadal prowadziGospodarstwo ma powierzchnię 18 ha, 8 ha stanowią łąki i pastwiska, reszta przeznaczona jest do sprzedaży pod działki rekreacyjne.
Czy prowadzący działalność poszukuje partnerów gospodarczych?Podwykonawców, Dystrybutorów, Prowadzących taką samą działalność, Dostawców, Odbiorców/hurtowników,
kategoria działalności (statystyczna)Usługi,
Lokalizacja siedzibyWojewództwo: warmińsko-mazurskie, Powiat: nidzicki, Gmina: Kozłowo,
Rodzaj prowadzonej działalnościsport i rekreacja, usługi (ogólnie), agroturystyka, noclegi, gastronomia pozostała (w tym produkty tradycyjne spoza regionu),
Data ankiety (RRRR-MM-DD)2004-09-03
 
< kliknij w zdjęcie >

< powrót >

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >